Fudbaleri PSŽ i Bašakšehira napustili teren

Fudbaleri PSŽ i Bašakšehira napustili su teren u 16. minutu, pri rezultatu 0:0, utakmice i odbili da nastave meč zato što je četvrti sudija, Rumun Sebastijan Koltesku, navodno vređao gostujuće igrače na rasnoj osnovi.

Kako navode mediji, fudbaler istambulskog Bašakšehira, Senegalac Demba Ba bio je na klupi i – dobio crveni karton.

Najpre je glavni sudija prišao četvrtom i pitao kome treba da pokaže karton, on je odgovorio „ovaj crnac“, javlja novinar Fabricio Romano, prenosi RTS.

Situacija se nije simirivala u narednih nekoliko minuta. Kada je Demba Ba pozvao saigrače da napuste teren, sa njima su se solidarisali fudbaleri PSŽ, predvođeni Nejmarom i Kolijanom Embapeom napustili su teren i otišli u svlačionicu.

Nakon pregovora i, vrlo verovatno preslušavanja snimka komunikacije sudija, odlučeno je da meč bude nastavljen. Sa meča i terena biće udaljen četvrti sudija Kolcesku, javio je Sport klub