Debakl košarkaša Zvezde

U 12. kolu Jadranske lige košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Laktašima od Igokee s 82:65 (25:16, 25:12, 21:15, 14:22), pa sada ta dva tima dele drugo i treće mesto, iza vodeće Mege.

Zvezda je bila na pragu najubedljivijeg poraza u Jadranskoj ligi ikada, jer je Igokea sredinom poslednje četvrtine vodila sa 82:49, ali su domaćini tada stali i omogućili crveno-belima da serijom od 16:0 izvuku koliko-toliko častan poraz.

Posle poraza u Evroligi od Sankt Peterurga s 29 koševa razlike, Uprava Zvezde je otpustila trenera Sašu Obradovića i vratila trofejnog stručnjaka Dejana Radonjića, ali šok terapija, bar za sada, nije uspela.

Ponovo je viđena neverovatno loša igra veoma skupog tima a, što je najgore, igrači ni u jednom trenutku nisu pokazali želju da izbegnu još jednu bruku. Da se košarkaši Igokee poslednjih pet minuta nisu odmarali na terenu, Zvezda bi sgurno doživela teži poraz nego u Rusiji.

Šansu da poprave utisak igrači Zvezde imaju 2. januara, kada će ugostiti poslednjeplasirani Zadar.