Bezbednosna situacija na istočnom krilu NATO-a je nestabilna i da bi uskoro mogla da eskalira, rekao je poljski premijer Donald Tusk nakon sastanka sa liderima iz regiona.
„Delimo, bez izuzetka, mišljenje da je situacija veoma nestabilna i da se u narednim nedeljama i mesecima mogu očekivati razne vrste eskalacije“, rekao je Tusk.
