Vlahović se vraća da pomogne Juventusu da pobedi Lacio sa 2:0

Juventus je ostao na putu ka rekordnoj 15. tituli u Kupu Italije pobedivši Lacio sa 2:0 u prvoj utakmici polufinala u utorak.

Iako su izbačeni sa terena na poluvremenu, Bjankoneri su uspeli da dođu do pobede golovima Federika Kjeze i Dušana Vlahovića u drugom poluvremenu, donoseći tako prvu pobedu u poslednjih 10 mečeva.

Revanš utakmica između ova dva tima igra se 23. aprila. Drugi polufinalni par čine Atalanta i Fiorentina, a njihov susret je na programu u sredu.

Vlahović, koji je bio suspendovan na prethodnom meču protiv Lacija, vratio se u startnu postavu za ovu utakmicu.

Juventus je imao priliku da povede rano kada im je dosuđen penal, ali je odluka sudije poništena nakon konsultacije VAR-a zbog ofsajda.

Lacio je bio blizu gola pred kraj prvog poluvremena, ali je udarac Luisa Alberta završio na prečki.

Ipak, Juventus je poveo pet minuta nakon početka drugog poluvremena golom Kjeze, a svoju prednost su udvostručili u 64. minutu golom Vlahovića, koji je takođe postigao svoj 10. gol u poslednjih 10 mečeva.