Sevilja pobedila Romu sa 4-1 na penale i osvojila sedmu titulu u Ligi Evrope

Sevilja je u sredu pobedila Romu sa 4-1 na jedanaesterce i osvojila Ligu Evrope po rekordni sedmi put, donevši Žozeu Murinju prvi poraz u šest evropskih finala, prenosi Rojters.

Čuvar Sevilje Iassine Bounou je odbranio udarce sa tačke Đanluke Manćinija i Rodžera Ibanjeza, dok je Sevilja bila besprekorna u izvođenju, postigavši prva četiri. Utakmica je završila rezultatom 1-1 nakon produžetaka.

Paulo Dibala je doveo Italijane u vođstvo iz kontre u 35. minutu, ali je Sevilja potom preuzela kontrolu nad utakmicom i došla do izjednačenja zahvaljujući autogolu Manćinija u 55. minutu.

Pobeda znači da će Sevilja nastupiti u Ligi šampiona sledeće sezone uprkos tome što je završila van prva četiri u LaLigi.