Rubljov eliminisan u prvom meču mastersa u Majamiju

Andrej Rubljov eliminisan je već u prvom meču na mastersu u Majamiju. U dva seta 6:4, 6:4 Rus je poražen od Čeha Tomaša Mahača.

Meč između ruskog i češkog tenisera trajao je nešto više od sat vremena. Mahač je bio sigurniji, agresivniji i efikasniji, iskoristio je dve brejk lopte na meču i došao do trećeg kola turnira na Floridi.

Čeh u prvom setu nije dozvolio protivniku da dođe do brejk prilike. U petom gemu oduzeo je servis Rubljovu i sigurnom igrom došao do prvog seta – 6:4.

Slična situacija viđena je i u drugom setu, Rubljov je već u trećem gemu izgubio svoj servis, ali je ovoga puta imao dve šanse da se revanšira rivalu.

Rus je nije iskoristio po brejk priliku u šestom i desetom gemu, pa je Mahač i drugi set osvojio rezultatom – 6:4.

Mahač će u trećem kolu igrati protiv pobednika zanimljivog duela između veterana Endija Marija i Argentinca Tomasa Ečeverija.