Pobeda FMP u prvom kolu kvalifikacija za FIBA Ligu šampiona

Košarkaši FMP plasirali su se u polufinale kvalifikacija za FIBA Ligu šampiona pobedom protiv Breogana u prvom kolu. FMP je u dvorani „Aleksandar Nikolić“ slavio rezultatom 76:64, preneo je N1.

Prilično su izjednačene ekipe bile u prvom poluvremenu. FMP je nakon uvodnih deset minuta imao tri poena prednosti, ali su gosti sve nadoknadili do odlaska na odmor pa su oni na pola meča bili na +2.

Meč je prelomljen u trećoj četvrtini koju je FMP dobio sa deset razlike što je domaćinu donelo i sigurnost, pa i pobedu u nastavku.

Sa 14 poena, pet asistencija i četiri uhvaćene lopte najefikasniji je u FMP bio Paulijus Valinskas. Tri poena manje ubacio je Ebuka Izundu koji je imao i osam skokova. Dvocifren učinak kod pobednika imao je i Nikola Janković koji je meč završio sa deset poena uz tri skoka.

U poraženom timu najefkasniju su sa po 14 poena bili Itan Hap i Nemanja Nenadić.

Polufinale kvalifikacija FMP igra 23. septembra, a gostovaće Opavi koja je u prvom kolu bila slobodna.