Odbojkaši Srbije nadigrali selekciju Kine u Ligi nacija

Odbojkaši Srbije pobedili su Kinu sa 3:0 (34:32, 25:16, 25:20) u drugom kolu Lige nacija na turniru u Nagoji. Posle dva kola kola naš nacionalni tim ima polovičan učinak sa jednom pobedom i jednim porazom.

Posle poraza od selekcije Slovenije sa 3:1 u prvom meču na turniru, izabranici Igora Kolakovića ostvarili ubedljiv trijumf u drugom kolu nad selekcijom Kine i vratili poljuljano samopouzdanje.

Najefikasniji u meču bio je kapiten tima Dražen Luburić sa 19 poena, od kojih je čak devet postigao u poslednjem setu.

Pratili su ga još i Miran Kujundžić sa 16 poena, Aleksandar Nedlejković sa 12, Petar Krsmanović sa šest, Milan Katić sa četiri i Veljko Mašulović sa jednim upisanim poenom.

Posle vrlo izjednačene igre tokom celog prvog seta, odbojkaši Srbije su u finišu uspeli da steknu prednost i praktično prelome meč jer tim Kine u nastavku nije uspevao da se vrati u meč.

Srbija u petak nastavlja učešće na turniru u Nagoji utakmicom protiv domaćina Japana. Utakmica je na programu od 12:40 po srednjeevropskom vremenu.