Everton izbegao poraz protiv Njukasla nakon kasnog penala

Napori Njukasla da se domogne evropskih pozicija naredne sezone su pokvareni zbog zakašnjelog penala Dominika Kalverta-Luvina, dok je Everton uspeo da izbori remi rezultatom 1-1 u Premijer ligi u utorak.

Aleksandar Isak je u 15. minutu postigao gol za Njukasl na Sent Džejms Parku.

Domaći tim je nastavio da dominira tokom većeg dela meča, ali su dva VAR poziva u drugom poluvremenu bila ključna jer su omogućila Evertonu da osvoji važan bod u borbi protiv ispadanja.

Prvo je VAR poništio gol Deni Berna, koji bi Njukaslu doneo vođstvo od 2-0.

Zatim je uočen faul zamene Pola Dameta nad Ešlijem Jangom u šesnaestercu. Sudija Toni Harington je pokazao na belu tačku nakon pregleda snimka na bočnom monitoru.

Kalvert-Luvin, koji nije postigao gol od 29. oktobra, sigurno je izveo penal i savladao golmana Martina Dubravku u 88. minutu, izjednačivši rezultat i izvlačeći Everton iz zone ispadanja.

Isakov gol u prvom poluvremenu bio je njegov 19. gol u svim takmičenjima ove sezone.