Reprezentacija Srbije bez golova sa Dominikanskom Republikom

Reprezentacija Srbije sastavljena od igrača iz domaće Superlige remizirala je sa Dominikanskom Republikom u prijateljskoj utakmici u Santo Domingu rezultatom 0:0.

Ekipa koju je predvodio selektor mlade selekcije Ilija Stolica nije briljirala protiv domaćina i u najvećem delu bilo je primetno da je datom sastavu to prvi zajednički meč.

Uprkos inicijativi, nedostajalo je uigranosti u fazi napada i konkretnosti u završnici, ali je za pohvalu činjenica da je mreža sačuvana.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu za Orlove propustio je Veljko Birmančević, koji je pogodio stativu, dok su Dominikanci u dva navrata opasno zapretili. Oba puta je dobar na golu bio Petrović.

Treba istaći i da je srpskom timu u prvom delu poništen pogodak Vukadinovića, zbog toga što je prilikom udarca Lukić ometao golmana.

I u drugih 45 minuta viđena je slična partija. Najraspoloženiji za igru bio je Birmančević sa nekoliko pokušaja, ali je najizgledniju šansu imao Aleksić u finišu.

Srbiju u četvrtak očekuje drugi kontroli duel. Rival je Panama.