Poražen Liverpul od Barnija

Fudbaleri Liverpula poraženi su na svom terenu od Barnlija u meču 18. kola Premijer lige. Gosti su slavili rezultatom 1:0.

Pokušao je Jirgen Klop da promeša karte pa su u startnoj postavi bili Origi, Šaćiri, Matip i Okslejd-Čemberlejn, ali ni to nije dalo rezultata. Upravo suprotno. Zalud su bila 24 šuta ka golu rivala.

Posed je bio na strani šampiona, ređali su se pokušaji i promašaji. Sve to vreme Barnli se branio organizovano, strpljivo čekao šanse i pokušavao iz kontranapada da ugrozi šampiona i na kraju u 83. minutu dobio priliku sa penala.

Alison je kasno krenuo ka Barnsu koji je prvi stigao do lopte, pao i nakon toga stao pred belu tačku da izvede penal. I matirao Alisona za konačnih 1:0 u ovom meču.

Najbolju šansu Liverpul je imao u prvom poluvremenu preko Origija koji se našao sam pred Poupom i pogodio prečku.

Serija bez poraza koja je trajala od aprila 2017. za Liverpul je na Enfildu prekinuta posle 68 mečeva.

Liverpul nakon 18 odigranih utakmica na četvrtom mestu na tabeli ima 34 boda, četiri manje od Sitija i Lestera (Lisice imaju meč više) i šest manje od Junajteda koji takođe ima utakmicu više.

Barnli je sada 16. sa 19 bodova nakon pete pobede u sezoni.