Millot je obezbedio Štutgartu još jednu sezonu u Bundesligi

Dva gola dvadesetogodišnjeg Enca Millota bila su dovoljna da Štutgartu obezbede novu sezonu u Bundesligi, pošto su savladali Hamburg SV sa 3-1 u revanšu plej-ofa za ispadanje, preneo je Rojters.

Hamburg se suočio sa izazovnim zadatkom na Folksparkstadionu pošto su pokušali da prevaziđu zaostatak od 3-0 iz prve utakmice.

Domaćini su se nadali povratku kada je Soni Kitel postigao gol u šestom minutu.

Ali to je bilo jednako dobro kao i za Hamburg jer je Millot izjednačio za Štutgart dva minuta u drugom poluvremenu.

Millot je ućutkao stadion u 64. minutu kada je pogodio svoj drugi gol, osiguravši da će Hamburg, koji je doživeo prvo ispadanje iz Bundeslige 2018. godine, još jednu sezonu provesti u drugom rangu.

Zamena Silas Katompa Mvumpa postigao je treći gol za Štutgart u sedam minuta nadoknade.

Štutgart je završio na 16. mestu u Bundesligi, dok je Hamburg bio treći na tabeli drugog ranga.