Bruno Fernandes postiže dva gola i vodi Mančester junajted do pobede nad Šefild junajtedom

Mančester junajted je ostvario važnu pobedu nad Šefild junajtedom rezultatom 4-2 u Premijer ligi u sredu, a ključnu ulogu imao je Bruno Fernandes koji je postigao dva gola.

Ekipa pod vođstvom menadžera Erika ten Haga zaostajala je sa 1-0 i 2-1 protiv poslednjeplasiranog Šefilda na Old Trafordu, ali je uspela da se vrati i osigura važne bodove koje su ih premestile na šesto mesto na tabeli.

Džejden Bogl je iskoristio grešku Andre Onane i doveo Šefild u vođstvo posle 35 minuta, ali je Hari Megvajer izjednačio protiv svog bivšeg kluba samo sedam minuta kasnije.

Šefild je ponovo poveo preko Bena Breretona Dijaza u 50. minutu, ali je Fernandes uspeo da izjednači rezultat sa bele tačke u 61. minutu.

Junajted je prešao u vođstvo kada je Fernandes postigao fantastičan gol u 81. minutu, ispalivši loptu sa 25 jardi u mrežu, a potom je asistirao Rasmusu Hojlundu za još jedan gol četiri minuta kasnije.

Mančester junajted zaostaje 13 bodova za četvrtoplasiranom Aston Vilom, ali ima utakmicu manje.

Pobedu su posmatrali sportski direktor Ineosa Dejv Brailsford i novoimenovani tehnički direktor Džejson Vilkoks.