Liverpul obezbedio finale Engleskog Liga kupa nakon remija sa Fulamom

Liverpul će se suočiti sa Čelsijem u finalu Engleskog Liga kupa, ponovivši finalni duel iz 2022. godine. Ova odluka usledila je nakon što je remi protiv Fulama rezultatom 1-1 potvrdio ukupnu pobedu od 3-2 u polufinalu.

Liverpul, predvođen menadžerom Jirgenom Kloppom, završio je posao na Krejven Kotidžu, sa vođstvom od 2-1 iz prve utakmice. Gol Luisa Dijaza u 11. minutu pokazao se ključnim, dok je Fulam izjednačio rezultat u 76. minutu golom Ise Diopa.

Ovaj povratak u borbu za trofeje označava promenu kursa za Liverpul, koji je prošlu sezonu završio bez osvojenih trofeja i propustio kvalifikacije za Ligu šampiona. Klub trenutno vodi u Premijer ligi i nastavlja takmičenje u FA kupu i Ligi Evrope.

Liverpul je poslednji put osvojio Liga kup pre dve godine, pobedivši Čelsi na penale posle remija bez golova u finalu. Očekuje se da će finale protiv Čelsija pružiti uzbuđenje fudbalskim navijačima, a Liverpul ima priliku da dodatno uveća svoj uspeh ove sezone.