Lajović odlično počeo turnir u Rimu

Srpski teniser Dušan Lajović nadigrao je domaćeg igrača Lorenca Sonega sa 2:1, po setovima 6:3, 6:7 (5:7), 6:3, u poslednjem meču dana na terenu „Foro Italiku“ turnira u Rimu. U drugom kolu Lajović će se sastati sa 19. teniserom sveta Sebastijanom Baezom iz Argentine.

Srpski reprezentativac meč je završio nešto posle 1 čas iza ponoći a trajao je dva časa i 31 minut.

Lajović je odlično počeo meč i već u drugom gemu osvojio brejk koji je potom gotovo rutinski saćuvao za vođstvo u setovima.

U drugom gemu je Sonego uspeo da se vrati u igru iako je Dušan opet poveo ali je imao probleme sa zglobom desne noge, pa je Italijan set uveo u taj brejk koji je dobio u samom finišu.

U trećem setu Lajović je najpre spasao jedinu brejk loptu kod rezultata 3:3, a potom odigrao sjajno za ključni brejk, osvajanje seta i konačnu pobedu.

U drugom kolu Lajović će se sastati sa argentinskim teniserom Sebastijanom Baezom koji je trenutno 19. igrač na svetskoj listi tenisera.