Ante Budimir odveo Osasunu do pobede golom protiv Alavesa

Hrvatski napadač Ante Budimir bio je junak utakmice u španskoj La Ligi kada je postigao gol za Osasunu, donoseći im pobedu od 1:0 nad Alavesom. Gol je postignut 14 minuta pre kraja utakmice, a Budimir je izveo impresivan udarac van kaznenog prostora koji je prekinuo mrtvu tačku u tesnom meču.

U susretu gde su obe ekipe imale problema u stvaranju čistih šansi, Budimir je uspeo da se izdvoji svojim majstorskim pogotkom. Samu Omorodion iz Alavesa je bio blizu postizanja gola sekundama pre poluvremena, ali je pogodio stativu.

Ovaj gol, Budimirov 14. u 27 ligaških utakmica ove sezone, produžio je niz neporaženosti Osasune na četiri meča. Nakon ovog trijumfa, Osasuna se popela na deseto mesto u La Ligi, jedan bod ispred Hetafea.

Baskijski klub Alaves nastavlja sa slabijim rezultatima, prošavši pet utakmica bez pobede i postigavši samo tri gola u poslednjih šest mečeva.