Cicipas prvi finalista u Monte Karlu

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u finale mastersa u Monte Karlu pobedom nad Italijanom Janikom Sinerom rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 3:6 i 6:4.

Meč je trajao dva sata i 38 minuta.

Prvi set pripao je grčkom teniseru koji je u trećem gemu uspeo da oduzme servis Sineru i do kraja seta ne dozvoli Italijanu nijednu brejk priliku.

Drugi set bio je mnogo intresantniji i duži. Siner je već u drugom gemu napravio brejk i nakon njegove potvrde poveo sa 3:0.

Cicipas se nije predavao i imao je ček šest prilika da oduzme servis rivalu do kraja seta, ali nije uspeo, te je Siner uspeo nakon dosta muke da izjednači u setovima.

U trećem setu Siner je već u prvom gemu napravio brejk i delovalo je da je bliži pobedi, ali mu je Cicipas oduzeo servis u osmom i desetom gemu i došao do pobede.

Cicipas će u finalu koje je na programu u nedelju igrati protiv pobednika duela između Novaka Đokovića i Kaspera Ruda.