Barselona odigrala nerešeno 2:2 na Majorci

Barselona je dva puta uzvratila i obezbedila remi 2:2 na Majorci u utorak, zadržavši neporažen početak sezone u La Ligi.

Barsa je napredovala na 17 bodova, ali bi u sredu mogla da je pretekne kao lidera La Lige od Đirone, koja ima bod zaostatka i gostuje Viljarealu, i Real Madrida, koji ima 15 bodova i domaćin je Las Palmasu.

Rani pritisak domaćina se isplatio jer su poveli posle osam minuta kada je Vedat Muriki iskoristio loše izbijanje golmana Barse, Marc-Andre ter Stegena.

Rafinja je izjednačio snažnim udarcem u donji levi ugao u 41. minutu, da bi Abdon Prats vratio vođstvo Majorke u nadoknadi vremena jednostavnim finišom, nakon što je golman Predraga Rajkovića sjajno odreagovao.

Majorka je skinula nogu sa gasa u drugom poluvremenu, a zamena Fermin Lopez je pogodio niski centaršut Rafinje sa desne strane i povisio na 2-2 u 75. minutu.