Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da će do kraja sledeće godine, možda i ranije, početi izgradnja brze saobraćajnice „Vožd Karađorđe“ i da će biti završena u narednih pet godina, čime će, kako je rekao, celo Pomoravlje dobiti mnogo.
Vučić je najavio da će u narednih 15 dana sa Kinezima biti potpisan komercijalni ugovor za taj projekat.
On je, odgovarajući na pitanje Saše Zdravkovića iz Bora o toj saobraćajnici, rekao da je ona veoma važna, ukazujući na gužve koje sada postoje.
„Vi danas ne možete da dođe do Mladenovca u četiri popodne bez sat i 15 minuta, iako ima 42, 43 kilometra. Ne možete da dođete jer su nemoguće gužve. Isti slučaj je od Lazarevca do Aranđelovca, onda od Aranđelovca do Rače. Mislim da se ide i kroz selo Vučić, a onda prelazimo na drugu stranu do Depostovca i idemo preko planinskog dela. Kada to izgradimo za manje od 45 minuta ste na autoputu“, rekao je Vučić odgovarajući na pitanje kada će početi radovi na saobraćajnici Vožd Karađorđe i koju trasu će obuhvatiti.
