Selektor Brazila kaže da nije mogao da odoli plesu za golom

DOHA – Selektor Brazila Tite rekao je da je njegova proslava u igri tokom pobede njegove ekipe na Svetskom prvenstvu od 4:1 nad Južnom Korejom u ponedeljak bila izraz čiste radosti zbog hrabrog napadačkog učinka njegove ekipe i da će mu pomoći da se poveže sa svojim igračima, prenosi Rojters.

Fudbaleri Brazila potrčali su u zemunicu nakon što je Ričarlison poveo petostrukog svetskog šampiona sa 3-0 u 30 minuta njihovog meča u finalu 16 sa Južnom Korejom, a Tite se nakratko pridružio njihovom plesu.

„Trudimo se da se prilagodimo karakteristikama igrača“, rekao je 61-godišnjak upitan o njegovim potezima na konferenciji za novinare. „Oni su veoma mladi i trudim se da se malo prilagodim njihovom jeziku, a deo njihovog jezika je i ples.“

Rekao je da su mu igrači pre utakmice rekli da će ga naterati da pleše sa njima ako postignu gol.

Nisu svi bili impresionirani. Bivši kapiten Mančester junajteda Roj Kin, govoreći na britanskoj televiziji ITV, rekao je: „Ljudi kažu da je to njihova kultura. Ali ja mislim da je to zaista nepoštovanje opozicije.“

Tite se mučio da naglasi da to nije slučaj.

„Ne postoji druga interpretacija osim sreće na golu, sreće za tim, sreće zbog nastupa“, rekao je on. „Nije bilo nepoštovanja prema opoziciji ni prema (selektoru Južne Koreje) Paulu Bentu za koga veoma poštujem.

Brazil je pre poluvremena poveo sa 4-0 u odnosu na Južnu Koreju golovima Vinisijusa Mlađeg, Ričarlisona i Lukasa Pakete i Nejmarovim penalom. Utakmica je završena rezultatom 4-1 nakon što je zamenik Paik Seung-ho postigao utešni gol za azijsku stranu.

Brazil će u petak igrati protiv Hrvatske u četvrtfinalu Svetskog prvenstva. Oni su ranije u ponedeljak pobedili Japan na penale nakon što je njihov nerešen meč u finalu završen 1-1.