Nije potrebno vreme oporavka za SAD, sledeća je Engleska

Posle teškog remija 1-1 sa Velsom na otvaranju Svetskog prvenstva u ponedeljak, selektor Sjedinjenih Država Greg Berhalter primetio je da njegova ekipa nema mnogo vremena za oporavak pre susreta sa Engleskom, ali će bili spremni, prenosi Rojters.

Ali pošto su lideri Grupe B sledeći nakon njihovog poraza od Irana rezultatom 6-2, američki trener je rekao da njegovom timu neće biti potrebne dodatne ledene kupke ili masaže da bi bio spreman.

Igraćete sa Engleskom, tu je oporavak, igraćete sa jednim od timova za koje mislimo da su favoriti turnira“, rekao je Berhalter.

„Put napred je sledeća utakmica… To je prilično kratak put.“

Okršaj u petak sa Tri lava na stadionu Al Bajt mogao bi da uveliko utiče na određivanje da li će Amerikanci proći u nokaut fazu.

Na Svetskom prvenstvu po prvi put posle osam godina, SAD su izgledale spremne da se vrate pobedonosno, dominirajući u velikom delu igre, posebno u prvom poluvremenu kada su povele sa 1-0 sjajnim golom Timotija u 36. minutu Veah.

Nisu imali sreće da na pauzu nisu otišli ​​sa većom prednošću protiv ravnog Velšana.

Veah, sin predsednika Liberije i bivšeg svetskog igrača godine Džordža Vea, tempirao je svoj trk do savršenstva nakon prelepog dodavanja Kristijana Pulišića i provukao loptu pored golmana Vejna Henesija.

Ali mladi Amerikanci nisu mogli da izdrže pritisak posle pauze, Vels je izjednačio iz penala Gereta Bejla i uskratio tri boda Sjedinjenim Državama.

„Ušavši u svlačionicu posle utakmice, mogli ste da vidite razočarenje u grupi“, rekao je Berhalter.

„Momci su se trudili. Momci su razočarani, osoblje je razočarano. Ali opet mislim da ćemo, kada pogledate trud i kada pogledate kako smo igrali veći deo utakmice, biti OK. Nastavićemo dalje. to.“

SAD su igrale sa Engleskom 11 puta, ali su uspele da pobede samo dva puta uz jedan remi.