Katar: Urugvaj – Južna Koreja 0:0

Fudbaleri Urugvaja i Južne Koreje odigrali su nerešeno 0:0 na „Obrazovnom gradskom stadionu“ u prvom meču Grupe H.

Južna Koreja i Urugvaj podelili su bodove bez golova u prvom meču grupe H. Od samog starta meča, obe ekipe su igrale agresivno na loptu. Korejci su pritisli Urugvaj na početku meča, ali nisu uspeli da stvore priliku. Nakon uvodnih 15 minuta igre, Urugvaj je ušao u ritam utakmice.

U 34. minutu Ui Džo Hvang je propustio stopostotnu priliku koju nije uspeo da iskoristi iako se našao jedan na jedan sa golmanom.

Deset minuta kasnije Urugvaj je imao najbolju šansu od početka meča. Dijego Godin je nakon kornera glavom pogodio stativu.

Drugo poluvreme je donelo isti tempo igre. U 77. minutu Koreja je imala svoju prvu priliku šut sa ruba šesnesterca završio je posle gola.

Valverde je imao šansu da u samom finišu donese pobedu svom timu ali je njegov šut pogodio spoljni deo stative.