Katar: Holandija eliminisana, Argentina nastavlja dalje

Pokušaj Lionela Mesija da osvoji Svetsko prvenstvo se nastavlja nakon što je Argentina u petak savladala Holandiju sa 4-3 u izvođenju penala.

Argentina je meč počela dobro, imala je nekoliko potencijalno opasnih situacija pred golom Holandije.

Mesi je realizovao penal u raspucavanju, a argentinski golman Emilijano Martinez odbranio je dva pokušaja. Lautaro Martinez je izveo penal.

Utakmica je završena rezultatom 2-2 nakon produžetaka, a Mesi je postigao jedan gol, a pogodio drugi. Holandija je izjednačila u 11. minutu nadoknade drugog poluvremena.

Odlučivali su penali, kao i u duelu Brazila i Hrvatske.

Martines je odbranio šut Van Dajka. Mesi pogađa i dovodi Argentinu do 1:0. Martines opet sjajan – brani i šut Berghujsa. Paredes pogađa za 2:0. Kopmajners je smanjio na 2:1. Montijel siguran za 3:1. Veghorst je precizan: 3:2. Enco Fernandes je promašio gol, ostaje 3:2 pred poslednju seriju. Luk de Jong za 3:3 i na kraju Lautaro Martines dovodi Argentinu do pobede!

Argentina će se 13. decembra u polufinalu sastati sa Hrvatskom.