Katar: Argentina pobedila Poljsku sa 2:0

Argentina je pobedila Poljsku sa 2:0 u poslednjoj utakmici Grupe C Svetskog prvenstva na stadionu 974 u Dohi u sredu i plasirala se u nokaut fazu gde će igrati protiv Australije.

Argentina je prva na tabeli sa šest bodova, dok je Poljska čekala ishod druge grupne utakmice između Saudijske Arabije i Meksika da vidi da li će osvojiti drugo mesto i takođe se kvalifikovati uprkos porazu.

Vezista Aleksis Mekalister doveo je Argentinu u vođstvo posle odmora niskim udarcem iz prvog puta posle tečnog dodavanja, dok je Hulijan Alvarez u 67. minutu pogodio poljskog golmana Vojčeha Ščesnog i povisio rezultat od 2:0.

U prvom poluvremenu, Ščesni je bio heroj Poljske dok je skočio u skok kako bi odbio Mesiju penal, dosuđen nakon što je njegova ispružena ruka dodirnula lice argentinskog napadača.