Turizam u nezavidnom položaju

BEOGRAD – Turistički radnici u 2021. ulaze sa nadom da će se pre svega stabilizovati epidemiološka situacija i da će najzad, nakon više od godinu dana moći da obavljaju svoju delatnost jer je to jedini način da opstanu na tržištu, kaže za Biznis.rs direktor Nacionalne asocijacije turističkih agencija (YUTA) Aleksandar Seničić.

Dalje

Velike ekološke investicije

BEOGRAD – Ministarka za zaštitu životne sredine Irena Vujović izjavila je da će ovu godinu obeležiti velike investicije u zaštitu životne sredine, jer će započeti izgradnja postrojenja za preradu otpadnih voda i kanalizacione mreže u 28 jedinica lokalne samouprave.

Dalje

Ašanin: Bolnice su i dalje pune

BEOGRAD – Direktor Kliničkog centra Srbije Milika Ašanin izjavio je za RTS da je ta ustanova od početka godine zbrinula više od 1.700 pacijenata u kovid i nekovid sistemu i naglasio da postoji trend smanjenja broja pacijenata, ali da to ne treba da zavara, jer su bolnice i dalje pune.

Dalje

Fejsbuk zaključava Trampove profile na neodređeno vreme

Vlasnik Fejsbuka Mark Zakerberg rekao je da je produžio blokadu na profile Donalda Trampa na Fejsbuku i Instagramu na neodređeno vreme, a najmanje do 20. januara, zbog događaja na Kapitol hilu koji pokazuju da, kako kaže, predsednik preostalo vreme na funkciji namerava da iskoristi da potkopa mirnu i zakonitu primopredaju vlasti, prenosi AP.

Dalje

Poraz košarkaša Crvene zvezde

BEOGRAD – U 18. kolu Evrolige košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od Fenerbahčea sa 73:71 (18:22, 20:17, 15:14, 20:18), a koš za pobedu turskog tima postigao je bivši igrač crveno-belih Lorenco Braun jednu desetinku pre kraja.

Dalje

Proširenje mera u Sloveniji

LJUBLJANA – Vlada Slovenije danas je, zbog pogoršanja epidemiološke situacije, odlučila da većinu važećih restriktivnih mera i ograničenja produži za još najmanje sedam dana, a škole će ostati zatvorene najranije do 18. januara, objavili su danas mediji u Ljubljani posle konferencije za štampu vladinih zvaničnika.

Dalje

U kovid bolnici u Batajnici smešteno 465 pacijenata, svakodnevno i 40 novih

U kovid bolnici u Batajnici trenutno je zbrinuto 465 pacijenata, što je blagi pad u odnosu na sredinu decembra kada je bilo oko 500 pacijenata, izjavila je danas direktorka ove bolnice Tatjana Adžić Vukičević. Adžić Vukičević je za portal Nova.rs izjavila da se u odnosu na sredinu decembra broj hospitalizovanih pacijenata zbog KOVID-19 smanjio za deset do 12 odsto, ali da i dalje među novim pacijentima ima mnogo onih sa teškom kliničkom slikom.

Dalje