Fudbaleri Partizana u polufinalu Kupa Srbije

Fudbaleri Partizana bez mnogo poteškoća plasirali su se u polufinale Kupa Srbije.

Crno-beli su opravdali ulogu velikog favorita i na stadionu u Humskoj pobedili su Loznicu, sedmoplasirani tim Prve lige Srbije, rezultatom 2:0.

U prvih pola časa i pored inicijative ekipe Aleksandra Stanojevića nije bilo golova, a mrežu gostiju „načeo“ je najbolji strelac Partizana Rikardo Gomeš u 33. minutu. Bio je to njegov 30. gol u sezoni.

Konačan rezultat u prvom minutu nadoknade vremena u prvom poluvremenu postavio je Lazar Marković prvim pogotkom u domaćim takmičenjima ove sezone. Ofanzivni igrač Beograđana je bio strelac tri gola u Ligi konferencija.

Inače, duel je obeležila i žestoka reakcija Stanojevića, koji je u prvom poluvremenu zamerio sudiji što jedan start nad Gomešom nije okarakterisao kao jedanaesterac. Trener domaćih sankcionisan je žutim kartonom.

Klub iz Humske je od osamostaljenja Srbije sedam puta osvajao trofej i najuspešniji je u ovom takmičenju. Crno-beli su poslednji put pehar podigli 2019.

Ranije danas plasman u polufinale prvi put u istoriji obezbedio je Novi Pazar.

U reostala dva meča sastaju se Crvena zvezda – TSC i Rad – Vojvodina.