Policajci Danijel Hodžis i Hari Dan, koji su branili Kapitol od napada pristalica Donalda Trampa, tuže bivšeg predsednika. Njihovi advokati su podneli tužbu dan nakon što je Tod Blanš, vršilac dužnosti glavnog državnog tužioca, branio osnivanje fonda za obeštećenje.
Blanš, koji je bio lični advokat Trampa pre nego što je prešao u Ministarstvo pravde, nije isključio mogućnost da se nadoknada iz fonda isplati i napadačima. Tokom napada na Kapitol, više od 100 policajaca je povređeno, a incident je usledio nakon Trampovih tvrdnji o lažiranim izborima.
Optužnice su podignute protiv više od 1.600 napadača tokom Bajdenovog mandata, ali je Tramp 2025. godine pomilovao sve njih kada se vratio na predsedničku funkciju. Policajci koji tuže Trampovu administraciju svedoče o svojim traumatičnim iskustvima tokom napada 6. januara.
Hodžis i Dan su svedočili pred Kongresom, a njihova iskustva su zabeležena video-snimcima. Jedan od snimaka prikazuje napad mase na policajca Hodžisa dok je branio ulaz u zgradu Kongresa.
