Odbor za kulturu i informisanje danas ipak ne raspravlja o izboru članova REM-a

Odbor za kulturu i informisanje danas ipak ne raspravlja o izboru članova REM-a

Otkazan je postupak o stavljanju van snage Odluke o pokretanju postupka za predlaganje kandidata za izbor članova Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) na današnjoj sednici Odbora za kulturu i informisanje.

Na sednici Odboza za kulturu i informisanje jedina tačka trebalo je da bude poništavanje postupka za izbor četiri člana za Savet REM-a.

Podsetimo, nezavisni kandidati podneli su ostavke zbog, kako su naveli, kršenja zakona pri izboru članova REM-a 19. decembra. Članovi iz redova vladajuće koalicije odlučili su nakon toga da pokrenu novi postupak jer, kako su rekli, “to što su nezavisni kandidati podneli ostavke ništa ne znači“.

Reporter N1 javlja kako se taj postupak za sada ipak obustavlja, ali kaže kako ostaje nepoznato zašto, te da i članovi Odbora za kulturu i informisanje iz redova opozicije kažu da im nije jasno šta je razlog.

Ipak, predstavnici opozicije izrazili su sumnju da se razlog krije iza dolaska delegacije Misije Evropskog parlamenta koji će biti u Srbiji od 22. januara kako bi ispitali kakvo je stanje sa medijskom scenom i poštovanjem vladavine prava.

Sednica Odbora za pravosuđe, koja je takođe zakazana za danas od 10 časova, odvijaće se prema planu, ali kako napominje reporter N1 nepoznato je koje tačke će se naći na dnevnom redu.

U Skupštini Srbije nekoliko dana već traje rasprava o setu pravosudih zakona koje je predložio poslanik SNS i predsednik Odbora za pravosuđe Uglješa Mrdić, te je nepoznato zašto je zakazana današnja sednica ovog odbora.