Građani Čačka u blokadi: Večeras protest zbog hapšenja nakon koncerta Ane Bekute

Građani Čačka u blokadi: Večeras protest zbog hapšenja nakon koncerta Ane Bekute

Neformalna grupa „Građani Čačka u blokadi“ pozvala je Čačane da se večaras okupe ispred policijske uprave u znak protesta zbog privođenja građana nakon sinoćnjeg koncerta pevačice Ane Bekute.

„Pošto je policija počela da privodi naše sugrađane zbog dešavanja na sinoćnjem koncertu, predlažemo da se večeras okupimo u 19 časova ispred zgrade Policijske uprave i da se svi samovoljno prijavimo. Dođite svi, ovo je naš grad i neće njime upravljati istrošena pevaljka i korumpirana vlast“, navodi se u pozivu objavljenom na društvenim mrežama.

Građani Čačka su sinoć sprečili Anu Bekutu da održi koncert u tom gradu, nezadovoljni visinom honorara od 4,5 miliona dinara koliko je iz gradskog budžeta trebalo da se isplati pevačici.

Bekuta je bila primorana da napusti binu i da koncert odradi iz kombi vozila.

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da je policija identifikovala 11 osoba koja su osumnjičena da su Bekutu gađali grudvama i drugim predmetima tokom kocerta na dočeku srpske Nove godine u Čačku.

„Policija je identifikovala 11 lica koja su počinila, po našem mišljenju, dela. Devet lica je gađalo i orkestar i Anu, jedno lice je bacilo plastičnu kantu u restriktivni prostor, a jedno lice je i ušlo u restriktivni prostor. Mi smo to dostavili tužilaštvu i tužilaštvo treba danas da se izjasni da li tu ima dela ili nema dela“, kazao je ministar policije.