Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je večeras da je ruski napad raketama „orešnik“ bio „demonstrativno“ blizu granice Ukrajine sa EU.
Zelenski je u večernjem video obraćanju sugerisao da balistička raketa srednjeg dometa „orešnik“ predstavlja izazov i za zemlje članice EU kao što su Poljska, Rumunija i Mađarska, preneo je Rojters.
Ruske snage su upotrebile rakete „orešnik“ u masovnom napadu na ključne ciljeve u Ukrajini, saopštilo je jutros rusko ministarstvo odbrane.
„Izveden je masovan udar upotrebom preciznog oružja dugog dometa, sa kopna i mora, uključujući mobilni raketni sistem srednjeg dometa ‘orešnik’, kao i udarne dronove, protiv ključnih ciljeva na teritoriji Ukrajine“, navodi se u saopštenju, prenosi agencija RIA Novosti.
