Građani Beograda, posebno u delu od Tašmajdana do hale „Aleksandar Nikolić“, svedoče o intenzivnom vandalizmu koji se manifestuje kroz grafite navijačkih grupa. Svakodnevno se pojavljuju novi slojevi poruka u crveno-crnoj kombinaciji, što ukazuje na organizovanu akciju više osoba. Ove poruke prekrivaju zgrade, zidove, parkove i igrališta, a sudeći po viđenom, nije reč o običnom žvrljanju.
Iako su ulice frekventne i prepune prolaznika, vandalizam se nastavlja bez obzira na intervencije policije. Petar Lazarević, stanovnik blizu Tašmajdana, svedočio je kako su huligani, navodno navijači Crvene zvezde, delovali u grupama od oko 30 ljudi. Policija je pokušala da interveniše, ali se vandalizam nastavlja.
Lazarević ističe da se vandalizam dešava u proseku dva puta nedeljno, a da se pomoć u ovim aktivnostima pruža iz drugih delova grada. On ukazuje na slične probleme u drugim delovima Beograda, kao što su Vračar i Karaburma, gde su takođe zabeleženi slični incidenti.
Prema njegovim rečima, situacija se ne menja, a vandalizam postaje sve intenzivniji i besmisleniji. On primećuje da su grafiti bez imena klubova, što ukazuje na nedostatak stvarne povezanosti sa sportom. Umesto ljubavi prema klubu, ovo deluje kao obeležavanje teritorije, slično onome što se viđa u Latinskoj Americi.
Lazarević takođe naglašava da su raniji grafiti imali smisla i bili su umetnički izraženi, dok današnji nemaju istu vrednost. On se pita kako roditelji dozvoljavaju deci da ostaju napolju do kasno, s obzirom na to da su mnogi vandalizatori mladi ljudi.
Nadležne institucije, uključujući policiju i komunalnu miliciju, nisu adekvatno reagovale na ove incidente. Građani su zabrinuti zbog nedostatka odgovora i delovanja, a situacija se čini bezizlaznom. Vandalizam se nastavlja, a građani se pitaju ko će snositi posledice.
