Putevi Srbije: Blokada naplatnih rampi na autoputevima u Srbiji nije moguća

Putevi Srbije: Blokada naplatnih rampi na autoputevima u Srbiji nije moguća

Javno preduzeće Putevi Srbije je povodom konferencije za novinare nereprezentativnog Sindikata „Nezavisnost“, saopštilo da blokada naplatnih rampi na autoputevima u Srbiji nije moguća.

„Podizanje naplatnih rampi radi prolaska vozila bez naplate, odnosno obustavljanje prolaska vozila kroz naplatnu rampu je krivično delo protiv države i Puteva Srbije koje je upravljač putnom mrežom u ime države“, navelo je to javno preduzeće u saopštenju.

Kako je navedeno, program poslovanja Puteva Srbije za ovu godinu još nije usvojen i samim tim i ne postoji mogućnost povećanja zarada zaposlenih u iznosu od osam odsto za javni sektor za 2025. godinu.

„Kada Vlada Srbije bude dala saglasnost na program poslovanja Puteva Srbije tek tada će se steći uslovi da se zaposlenima povećaju zarade“, istakli su Putevi i dodali da kada je u pitanju javni sektor nema pregovora sa poslodavcem, jer poslodavac ne odlučuje o iznosu povećanja zarada zaposlenih.

Predstavnici sindikata Nezavisnost najavili su u utorak da će biti prinuđeni na akcije ako poslovodstvo Puteva ne bude želelo u naredna dva dana da razgovara o problemima, a predsednik sindikat Radovan Lončar je na pitanje da li će to uključivati i podizanje rampi prema Nišu od petka uveče, uoči velikog studentskog protesta, odgovorio da je to moguće ako centrala Nezavisnosti za to da saglasnost.