Bajern Minhen je zabeležio pobedu u Bundesligi protiv Holštajna, ali su morali da pretrpe uzbuđenje u poslednjim minutima meča. Klub iz Minhena je pobedio 4-3, uz dva gola Harija Kejna, ali je Holštajna zapretio neverovatnim povratkom.
Kane je postigao dva gola, jedan pre i jedan posle pauze, dok je Jamal Musiala otvorio skor u 19. minutu. Bajern je kontrolisao meč i poveo sa 4-1 zahvaljujući sjajnom golu Sergea Gnabrija. Međutim, Kiel nije odustajao i vratio se u igru sa golovima Stevena Skrzibskog i Fina Poratha u poslednjim trenucima meča, što je dodatno zakomplikovalo situaciju za domaći tim.
Trener Bajerna, Vincent Kompani, izjavio je da će analizirati poslednjih 10 minuta i da Kiel nikada nije prestao da veruje u sebe. Iako je Bajern ostvario pobedu, Kompani je naglasio da je tim morao da se suoči sa velikim pritiskom u završnici.
Bajern je ostao lider na tabeli, dok je Holštajn na dnu, što im ostavlja malo prostora za oporavak.
