Klajndijenst izjednačio za Borusiju Menhengladbah protiv Majnca

Tim Klajndijenst je postigao gol za Borusiju Menhengladbah nakon što je ekipa primila autogol i remizirala protiv Majnca rezultatom 1-1 u petak u Bundesligi. Autogol Stefana Lainera u 55. minutu stavio je Majnc u vođstvo, ali je Klajndijenst brzo uzvratio samo dva minuta kasnije. Njegov šesti gol u sezoni postavio ga je na treće mesto liste strelaca Bundeslige, iza samo Harija Kejna i Omara Marmuša iz Ajntrahta.

Jonathan Burkardt, najbolji strelac Majnca, napustio je teren povređen nakon 20 minuta igre, što je dodatno otežalo situaciju za domaćina. Ovaj bod bio je tek drugi koji je Majnc osvojio kod kuće od mogućih 15, a golman Robin Zentner istakao se odbranama koje su sprečile Menhengladbah da postigne više golova.

Rezultat ove utakmice predstavlja još jedno razočaranje za Majnc, dok je Menhengladbah napredovao na deveto mesto na tabeli, sa Majncom tri pozicije iza njih.