Zvezda na Azurnoj obali traži prve bodove u Ligi šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde sastaju se sa Monakom u trećem kolu prve faze Lige šampiona. Utakmica u Monte Karlu počinje u 18.45.

Posle dva poraza u prva dva kola, Crvena zvezda još uvek traga za prvim bodovima u novom formatu Lige šampiona.

Iako se porazi od Benfike i Intera ne mogu smatrati neuspesima, crveno-beli će morati da zaigraju bolje u nastavku takmičenja, ukoliko žele da se pomere iz donjeg doma.

Priliku za tako nešto izabranici Vladana Milojevića imaće protiv Monaka, koji je mnogo bolje započeo ligaški deo elitnog evropskog takmičenja.

Dve ekipe su se do sada sastale samo dva puta i to pre dve sezone, u okviru grupne faze Lige Evrope.

U prvom duelu u Beogradu, Monako je uspeo da slavi, iako je Zvezda bila blizu pozitivnom rezultatu. Jedini gol na utakmici postigao je Brel Embolo sa penala u 74. minutu meča.

Drugi susret, Monačani su rešili mnogo lakše. Slavili su sa 4:1, uz het-trik Kevina Folanda i autogol Milana Rodića. Utešni pogodak za Zvezdu bio je delo Gelora Kange.