Levandovski predvodi Barselonu ka ubedljivoj pobedi nad Seviljom

Robert Levandovski je postigao još dva gola za vodeću poziciju u ligi, dok je Barcelona pobedila Sevillu sa 5-1 i smanjila zaostatak za Real Madridom na tri boda pre „El Clasica“ sledećeg vikenda. Pored Levandovskog, Pedri i Pablo Torre su takođe zatresli mrežu za katalonski tim, koji je preuzeo vrh tabele La Lige nakon što je Madrid pobedio Celtu Vigo 2-1.

Gavi je ušao u igru umesto Pedrija u 83. minutu, nakon što se oporavio od povrede kolena. Barcelona se priprema za susret sa Madridom na Santjago Bernabeu stadionu, dok oba tima imaju Ligu šampiona naredne nedelje.

Levandovski je dva puta pogađao u prvom poluvremenu protiv Seville, prvo iz penala u 24. minutu, a zatim iz blizine u 39. poluvremenu. Poljski napadač je bio u sjajnoj formi postigavši het-trik protiv Alavesa i dva gola u Ligi šampiona. Ukupno je postigao 14 golova na 11 utakmica ove sezone.

Pedri je postigao gol izvan terena u 28. minutu, dok je Torre dodao svoje ime na listu strelaca iz unutrašnjosti prostora u 82. minutu i slobodnim udarcem u 88. minutu. Sevilja je uspela postići samo jedan gol preko 19-godišnjeg Idumboa u 87. minutu.

Atletico Madrid je pobedio Leganes sa 3-1 u meču koji je odigran na delimično praznom stadionu zbog prethodnih incidenata sa navijačima. Sorlo je postigao dva gola, a Griezmann jedan, nakon što su gosti poveli u prvom poluvremenu.

Atletico je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede ovom pobedom, pomerivši se na treće mesto u ligi, sedam bodova iza Barcelone. Villarreal je na četvrtom mestu nakon remija 1-1 protiv Getafea, dok je Majorca savladala Rayo Vallecano sa 1-0, postavši šesta na tabeli.