Valjadolid pogađa sa zakašnjenjem da bi obezbedio pobedu nad Alavesom od 3-2 u španskoj ligi

Dva gola u poslednjih 20 minuta donela su Realu Valjadolidu tek drugu pobedu u sezoni španske lige, pobedom od 3-2 protiv Alavesa u petak.

Rezultat je uključivao penale u svakom poluvremenu za goste i dovodi Valjadolid na 18. mesto u La Ligi sa 20 ekipa sa osam poena iz 10 utakmica.

Alaves je četiri mesta iznad sa 10 bodova iz 10 mečeva.

Domaćini su se trudili da uđu u prvu utakmicu nakon internacionalne pauze i poveli su pet minuta meča.

Mario Martin je dao posed na sredini svoje polovine, a Toni Martinez je iskoristio prednost. Bivši napadač Porta je jurnuo napred i pogodio nisko sa 30 jardi koji se odbio pre nego što je ušao u donji ugao mreže.

Mamadou Silla je izjednačio za Valjadolid 11 minuta kasnije kada je realizovao jedanaesterac protiv svog starog kluba.

Posle odmora, Valjadolid je izgledao opasnije u nastavku drugog poluvremena i obezbedio je sva tri boda golovima u 72. i 76. minutu.

Prvi je bio jedanaesterac Selima Amalaha, a drugi je usledio nakon što su Silla i Anuar kombinovani u elegantnom kontranapadu. Silla je hranio Anuara sa leve strane, a marokanski vezista je konvertovao desnom nogom.

Zamena Kike Garsija vratio je gol za Alaves u šestom minutu nadoknade drugog poluvremena, a zatim je nekoliko sekundi kasnije isključen zbog neslaganja.