Peru pobedio Urugvaj sa 1:0 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo

Pobeda Perua u prvoj utakmici južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo protiv Urugvaja, koji vodi trener Marcelo Bjelsa, donela je podsticaj domaćinima u takmičenju koje uključuje 10 timova po kolu, nakon niza poraza. Gol glavom Migela Arauja u 88. minutu obezbedio je Peruu pobedu od 1-0, podižući ih sa dna južnoameričke tabele. Urugvaj, koji je treći nakon devet utakmica, sada ima 15 bodova, zaostajući četiri boda za Argentinom i jedan bod za Kolumbijom. Prvih šest timova na tabeli obezbediće plasman na Svetsko prvenstvo 2026. u Severnoj Americi. Peru, sa šest bodova, ima bod više od poslednjeplasiranog Čilea.

Iako je Urugvaj promašio nekoliko šansi u prvom poluvremenu, kada Federico Valverde, Darwin Nunez i Maksimilijano Araujo nisu uspeli da savladaju golmana Perua Pedra Galesea, domaćini su preuzeli kontrolu nad utakmicom u drugom poluvremenu. „Iskreno, osećam se odgovornim za igrače koje smo imali u sredini terena i napadu, zbog minimalnih šansi koje smo stvorili u drugom poluvremenu“, rekao je Bjelsa.

Urugvaj će u utorak ugostiti Ekvador, dok će se Peru suočiti sa četvrtoplasiranim Brazilom istog dana.