Fernandes: Isključenje protiv Totenhema nije zasluženo

Kapiten Mančester junajteda, Bruno Fernandes, izjavio je da ne zaslužuje crveni karton zbog izazova nad Džejmsom Medisonom u porazu od Totenhema (3-0) u Premijer ligi. Fernandes je isključen u 42. minutu utakmice na Old Trafordu, što je značajno oslabilo njegov tim.

„Niko ne želi da bude isključen, to nije dobar osećaj“, rekao je Fernandes posle meča. „Nisam išao s kramponima napred. Čak je i Medison rekao da to nije crveni karton.“

Iako se Fernandes okliznuo prilikom pokušaja da izbije loptu, zahvatio je Medisona po cevanici, što je sudija Kristofer Kavana ocenio kao ozbiljan prekršaj i odmah mu pokazao crveni karton. Fernandes je izrazio nezadovoljstvo što VAR nije pozvao sudiju da još jednom pregleda situaciju na ekranu.

Junajted je na poluvremenu gubio 1:0, a situacija se pogoršala u drugom delu kada su Dejan Kuluševski i Dominik Solanke postigli golove za ubedljivu pobedu Totenhema.