Marsej savladao Lion u dramatičnom okršaju i izjednačio se sa PSŽ-om i Monakom na vrhu

Marsej je prebrodio rano isključenje i ostvario trijumf protiv Liona rezultatom 3-2 u uzbudljivoj završnici utakmice u nedelju, čime se izjednačio po broju bodova na vrhu francuske lige sa vodećim Pari Sen Žermenom i Monakom.

Nakon isključenja defanzivca Leonarda Balerdi u petom minutu, Marsej je doživeo pritisak, ali je golman Geronimo Ruli odbranio penal Alekandreu Lacazetteu. Pol Lirola je izjednačio na 1-1, a zatim je Ulises Garcia doveo Marsej u vođstvo. U dramatičnom finišu, Rajan Čerki je izjednačio u trećem minutu nadoknade, ali je Džonatan Rou postigao pobednički gol samo dva minuta kasnije.

Svi članovi prve trojke sada imaju po 13 bodova, a PSŽ prednjači po gol-razlici. U međuvremenu, Monako je nastavio sa pobedama, pobedivši Le Havre 3-1. U ostalim mečevima, Anže i Nant odigrali su 1-1, dok je Brest slavio protiv Tuluza.