Murinjov Fenerbahče nije uspeo da stigne do obnovljene Lige šampiona nakon eliminacije od Lila

Nade Žozea Murinja da će povesti Fenerbahče u obnovljenu Ligu šampiona okončane su u utorak kada je turski tim ispao u trećem kolu kvalifikacija od Lila.

Lil je napredovao kao pobednik sa 3-2 posle dve utakmice pošto je Džonatan Dejvid realizovao jedanaesterac u 118. minutu i ​​obezbedio nerešen rezultat 1-1 posle produžetaka.

Fenerbahče je postigao gol u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena autogolom Bafodea Diakitea i poveo sa 1:0 u revanšu u Istanbulu i odveo meč u produžetke. Lil je pobedio u prvoj utakmici rezultatom 2-1.

Murinjo je angažovan u junu sa godišnjom platom od 11 miliona dolara kako bi pokušao da osvoji Fenerbahčeovu prvu titulu prvaka Turske od 2014. On je pokušavao da svoj novi tim ubaci u obnovljenu fazu Lige šampiona sa 36 ekipa, koju je osvojio sa Portom u 2004. i milanski Inter 2010. godine.