Mbape promašio penal, ali se iskupio golom u pobedi PSŽ-a nad Strazburom

Kilijan Mbape doživeo je mali peh promašivši penal u prvom poluvremenu, ali se brzo iskupio postigavši jedan od najlakših golova u karijeri, dok je Pari Sen Žermen neubedljivo pobedio Strazbur rezultatom 2-1 i ostao na vrhu francuske lige u petak.

U sedmom minutu susreta, Mbape je video kako njegov udarac sa tačke brani golman Strazbura Alaa Bellaarouch, ali je samo dvadesetak minuta kasnije uspeo da iskoristi propust golmana i postigne gol nakon dodavanja Marka Asensija.

U drugom poluvremenu, isti dvojac je bio ključan za drugi gol PSŽ-a, kada je Mbape asistirao Asensiju, čiji udarac nije mogao da zaustavi golman Strazbura.

Iako je Strazbur uspeo da smanji rezultat golom Dilana Bakva, nije uspeo da prekine niz od 12 utakmica bez pobede protiv PSŽ-a.

Ovaj rezultat prekinuo je i niz od šest utakmica bez poraza Strazbura u Ligi 1, dok ekipa ostaje na 10. mestu na tabeli.

Pari Sen Žermen sada ima devet bodova prednosti ispred drugoplasirane Nice, koja će u nedelju igrati protiv Bresta.