Italija novi šampion Evrope u fudbalu!

Posle uzbudljive utakmice u kojoj su oba tima postigla po jedan pogodak u regularnom toku igre, Italija je bila bolja od Engleske i uzvođenju penala i pobedila sa 3:2.

Engleska je povela već u drugom minutu pogotkom Luke Shaw-a i nastavila je da vodi sve do 67. minuta. Tada je Leonardo Bonucci izjednačio rezultat, koji je ostao na snazi i nakon dva produžetka.

Golman reprezentacije Italije Gianluigi Donnarumma doneo je pobedu svom timu odbranivši poslednji pokušaj u nizu od 5 penala Jude Bellingham-a.

Italijanski sastav ovom pobedom nastavlja niz koji sada čini 5 pobeda bez poraza u dosadašnjim susretima sa Engleskom na evropskim prvenstvima i upisuje još jednu titulu šampiona Evrope u svoju istoriju, drugu po redu nakon pobede 1968. godine.