Pari Sen Žermen je na vrhu francuske lige pobedom nad Monpeljeom od 3:0

Pari Sen Žermen se u petak plasirao na vrh francuske lige zahvaljujući sveobuhvatnoj pobedi od 3:0 kod kuće protiv Monpeljea.

Li Kang-in je otvorio za domaćina posle 10 minuta kada je iskoristio lepu lutku Kilijana Mbapea i smestio loptu u gornji ugao mreže.

Sedamnaestogodišnji vezista Voren Zair-Emeri udvostručio je vođstvo PSŽ-a u 13 minuta u drugom poluvremenu žestokim udarcem. Zamena Vitinja je ostvarila tri u 66., samo četiri minuta nakon što je zamenio Lija.

Goncalo Ramos je mislio da je dodao i četvrti gol glavom u nadoknadi vremena, ali je pogodak isključen zbog ofsajda.

To je bila peta uzastopna pobeda PSŽ-a u svim takmičenjima i privremeno ga pomera za dva boda ispred Nice, koja je u nedelju kod kuće protiv Rena.