Kasni gol Guiua doneo Barseloni pobedu od 1-0 protiv Bilbaa

Na svom debiju za Barselonu, 17-godišnji napadač Mark Guiu postigao je odlučujući gol krajem drugog poluvremena, obezbedivši domaćoj ekipi pobedu od 1:0 nad Atletik Bilbaom u LaLigi. Ovom pobedom, ekipa Ćavija Ernandesa se popela na treće mesto na tabeli.

Iako su bili bez povređenih Frenkiea de Jonga, Pedrija i Roberta Levandovskog, Barsa je dominirala posedom, iako je stvorila manje prilika od gostiju tokom prvog poluvremena. U najboljoj prilici tog dela meča, Žoao Feliks je pogodio prečku u 10. minutu.

Međutim, Barselona je bila oštrija u napadu posle prekida, a tinejdžer Guiu je postigao gol u 80. minutu, samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru umesto Fermina Lopeza.

Ova pobeda podigla je Barselonu za jedno mesto na tabeli LaLige sa ukupno 24 boda, samo jedan bod iza lidera, Real Madrida, pre nego što se suoči sa njima u El Klasiku sledeće subote.