Siti ubedljiv protiv Everona

Fudbaleri Mančester sitija savladali su u gostima Everton 3:0 u okviru 36. kola engleske Premijer lige. Brentford je na domaćem terenu sa 2:0 bio bolji od Vest Hema.

Siti je pobedom obezbedio da i posle ovog meča ostane lider na tabeli tri kola pre kraja šampionata.

Nakon uvodnih 30 minuta spore igre Siti je podigao ritam i ubrzo stigao do dva gola. Prvi je u 37. minutu na aisistenciju Mareza postigao Gundogan, da bi se samo dva minuta kasnije, u 39. u strelce upisao i Erling Holand 36. golom u sezoni.

Agresivna igra Sitija nastavljena je i u dugom poluvremenu, a samo šest minuta od početka istog Gundogan je postigao novi gol i postavio konačnih 3:0 na meču.

Brentford je na domaćem terenu u potpunosti naigrao Vest Hem koji je imao sreće pa je samo 2:0 izgubio.

Prvi gol za „stršljenove“ postigao je Mbuemo u 20. minutu da bi Visa u 43. postavio konačnih 2:0.

Domaća ekipa imala je nekoliko dobrih prilika, kojima je mogla da uveća rezultat, ali je on ostao nepromenjen do kraja meča.