Španiji pobedila Norvešku sa 3-0 u kvalifikacijama za EP

Ranim golom Danija Olma i kasnim duplom Hoseluom Španija je pobedila Norvešku rezultatom 3:0 u prvoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. u Grupi A u subotu, kada su započeli novu eru pod vođstvom Luisa de la Fuente, prenosi Rojters.

Španija je povela u 13. minutu preko krila Olma, koji je spoljnom stranom čizme zakucao loptu u donji ugao nakon što mu je namestio defanzivac Alehandro Balde.

Domaćini su udvostručili prednost u 84. kada je rezervni napadač Žoselu klimnuo na sjajan centaršut veziste Fabijana Ruiza tri minuta nakon što je ušao.

32-godišnjak je ponovo pronašao mrežu minut kasnije i postigao 3-0 na svom debiju iz skoka.

Španija, koja se ponovo gradila sa svojim novim trenerom nakon izlaska u finalu 16. Svetskog prvenstva u Maroko, bila je manje fokusirana na posed, a mnogo više na to da ide pravo ka protivničkom golu.

Norveška, bez napadača Erlinga Halanda sa povredom prepona, porasla je u samopouzdanju, ali je odbacila nekoliko šansi, uključujući napore Martina Odegaarda, Fredrika Aursnesa i Aleksandra Sorlota.

Španija će se sledeće suočiti sa Škotskom u Glazgovu u utorak kada Norveška putuje u Gruziju.