Inter pobedio Milan sa 3-0 i osvojio Superkup Italije

RIJAD – Inter Milan je u sredu pobedio rivala Milan sa 3:0 i osvojio Superkup Italije, golovima u prvom poluvremenu Federika Dimarka i Edina Džeke i kasnog trećeg Lautara Martineza koji su obezbedili trofej, prenosi Rojters.

Godišnji susret osvajača Kupa Italije i šampiona Serije A odigran je na Međunarodnom stadionu Kralj Fahd u Rijadu, u Saudijskoj Arabiji.

Dimarko je postigao prvi gol posle 10 minuta kada je utrčao u peterac bez obeležja i pogodio centaršut Nikola Barele.

Rafael Leao iz ekipe Milan je mogao da izjednači u 16. minutu, ali je golman Intera Andre Onana iz oštrog ugla izveo udarac u korner.

Inter je udvostručio prednost u 21. minutu kada je Džeko dobio loptu sa leve strane, pogrešno nogom Sandra Tonalija i iznutra iz peterca opalio u donji desni ugao.

Milan se probudio posle drugog gola i krenuo u posed, nateravši Inter u odbranu, ali nije uspeo da pronađe prodor.

Leao je četiri minuta u drugom poluvremenu uspeo da uđe u peterac, ali je napadač Milana opalio malo preko gola.

Martinez je zaključio pobedu u 77. minutu kada je elegantno podvijenim udarcem spoljnom stranom leve noge postigao gol.

Najbolja šansa Milana na utakmici došla je u minutu nadoknade vremena kada je Ante Rebić nameravao da centaršut pogodio vrh prečke.

Rezultat je prvi put da je Inter pobedio Milan u finalu italijanskog kupa, nakon što je izgubio Kup Italije 1977. i Superkup Italije 2011.