Forest je remizirao 0-0 na Brajtonu, na dnu Premijer lige

BRAJTON, Engleska — Notingem Forest je u utorak sakupio težak bod u remiju 0:0 protiv Brajtona i popeo se sa dna Premijer lige u utorak.

Brajton je dominirao utakmicom na stadionu Ameks, ali mu je opet nedostajalo oštrice, prišavši najbliže kada je Leandro Trosard snažno šutirao na prečku u prvom poluvremenu.

To su sada četiri utakmice bez pobede za Brajton od kada je Roberto De Zerbi preuzeo tim kao zamena za Grejema Potera krajem septembra. Nije postigao gol u poslednje tri utakmice.

Forest je, u međuvremenu, ove sezone osvojio samo drugi bod od kuće i popeo se iznad Lestera na pretposlednje mesto sa šest bodova. Od poraza od 4-0 od Lestera početkom oktobra, zbog kojeg je njegov posao izgleda bio u opasnosti, menadžer Forest-a Stiv Kuper je postavio svoj tim da otežava pobedu u poslednjim utakmicama i to se isplati.

Gosti su jedva stvorili čistu šansu na drugom kraju, i oslonili su se na golmana Deana Hendersona da izvuče bod.

Najbolja odbrana bivšeg golmana Mančester junajteda bila je od niskog udarca Solija Marča u prvom poluvremenu, a potom i Paskala Grosa na sredini drugog poluvremena.