Elena je u svom govoru naglasila da aktuelna vlast „vlada tako što tuče i kidnapuje decu“. Prema njenim rečima, kada tužilaštvo počne da radi svoj posao, ovaj režim će pasti. Vlast očajnički pokušava da zaštiti svoje pozicije i ukradene milione, ali strah se promenio stranu.
Ona je dodala da se vlast plaši svakog protesta i blokade, kao i svakog trenutka kada studenti ćute 16 minuta. „Srbija zna da studenti pobeđuju! Zato večeras sa Slavije neka se čuje da Srbija pobeđuje kad studenti pobeđuju“, poručila je.
Studentkinja je istakla da su se okupili zbog „nepravde, laži i terora, ali i zbog slobode“. Podsetila je na 16 nevinih ljudi koje je ubila korupcija u Novom Sadu. „Korupcija u Srbiji ima lice, a to su svaka lažna dozvola i svaki namešten tender“, naglasila je.
Elena je takođe podsetila da studentski zahtevi nisu ispunjeni. „A zahtevali smo ono najosnovnije – da institucije rade svoj posao“, dodala je. Ovi zahtevi su postali zahtevi pobunjenog naroda, a ne samo studentski.
